Fenerbahçe’den Büyük Zarar!

Fenerbahçe’den zarar! Süper Lig’e, sezonun başlangıcından itibaren ara dönemlerde de yaptığı transferleri ile gündemde olan Fenerbahçe, gündemi sarsan gelişmelerle isminden söz ettirmeye devam ediyor. Başkan Ali Koç’un yaptığı yanlış hamle sarı-lacivertlilere fena patladı. Büyük zararın sonuçları ve yaşananlar haberimizde…
Süper Lig’de sarı-lacivertliler kadrosuna Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Szalai ve Osayi-Samuel gibi önemli isimleri transfer ederek şampiyonlukta ki kararlılıklarını sürdürüyorlardı. Yapılan maçlarda Erol Bulut ve oyuncuları 48 puanla zirvede ki yerini korumaya devam ederken gündeme borç skandalları gelmeye başladı. 20 gün içerisinde Fenerbahçe zarara uğrayan takım taraftarları tarafından büyük tepkilere sebep oldu.

fenerbahçeden büyük zarar
fenerbahçeden büyük zarar

20 Günde Akıl Almaz Zarar

Fenerbahçe Spor Kulübü, 20 gün önce KAP’a yaptığı açıklamada 61,9 milyon dolar meblağında ki kredinin ortalama olarak 7,44 Türk Lirası’na çevrildiğini duyurdu. Serbest düşüşe geçen dolar kuru 7,10 TL’nin altına düşerken, yapılandırma yapan Fenerbahçe, yaklaşık 20 gün içerisinde adeta serbest düşüşe geçen dolar kuru ile 20 milyon TL zarara uğradı. Yapılandırma anlaşması sonrasında 20 milyon TL zarara uğrayan takıma bir darbe daha geldi. Uzman ekonomistler yaklaşan dönemde doların 6,80 TL düzeyine kadar gerileyeceğini öngörüyor. Ekonomistlerin öngörüleri gerçekleşirse sarı-lacivertli takımın zararı 50 milyon TL aşamasına kadar gelecek.

Transferlerden Sonra Borçlar Arttı

Fenerbahçe, gündeme bomba gibi oturan transferleri yapmış olsa da kulübün mali durumu iç açıcı görünmüyor. Fenerbahçe’nin ocak ayı içinde yapılan Yüksek Divan Kurulu’nda güncel borç durumu 4 milyar 719 milyon TL olarak duyuruldu. Artan borcun açıklanması sonucunda sarı-lacivert taraftarları duruma tepki gösterdi ve spor eleştirmenleri yönetime eleştiride bulundu. 4 büyük spor kulübü içerisinde Fenerbahçe, en yüksek borca sahip takım olarak en plana çıkıyor.

Harcama Limitlerine Tepkiler Devam Ediyor

Fenerbahçe’nin gündemde olan transferleri sonrasında Galatasaray ve Beşiktaş’tan TFF’ye harcama limiti ile alakalı tepkiler yağdı. Galatasay Başkanı Mustafa Cengiz ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF’ye harcama limitlerine ilişkin durumlarla alakalı açıklama yapması için çağrıda bulunurken, tepkilerin odak noktası olan sarı-lacivertli takım ve TFF sessizliğini korudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir