Elon Musk Tesla Şirketi Bitcoin Aldı

Dünyanın en zengin iş adamı ilan edilen Tesla şirketinin kurucusu Elon Musk, geçtiğimiz ocak ayında 1,5 milyar dolar tutarında Bitcoin aldığını duyurmuştu. Bu bildiriminin ardından, yakın bir gelecekte kripto para yöntemiyle ödeme alınabileceğini de açıklayan Elon Musk, kripto paranın değerini bir anda kat ve kat uçurdu! Açıklamasının ardından Bitcoin değerlerinde keskin bir yükseliş oluşarak değerini yüzde 14 seviyesinde arttırdı. Bu artışla Bitcoin rekor kırarak 43,968 dolara yükseldi.
Elon Musk şirketi Tesla Bitcoin alarak yaptığı yatırım varlıkları konusuyla ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kurumlarına bazı bildiriler yayınladı. Tesla şirketinin belirttiği açıklamalarda, bundan sonra sadece bilindik ödeme yöntemleriyle değil, dijital yatırım varlıkları üzerinden de ek olarak ödeme ve yatırımlara izin verileceğini açıkladı. Bu şekilde şirketin kaynaklarını çok daha çeşitli ve asgari oranda gelir sağlanacağını ifade etti.

Elon Musk Tesla Şirketi Bitcoin Aldı
Elon Musk Tesla Şirketi Bitcoin Aldı

Elon Musk Bitcoin’le Ödeme Kabul Edecek!

Tesla Şirketi Bitcoin yatırımları konusunda, ABD denetleme kuruluşlarının onay vermesinin hemen ardından Bitcoin yatırım sistemine paralel olarak 1,5 milyar dolar Bitcoin aldıklarını dile getirdi. Bundan sonrası için de Tesla şirketinin ara ara veya daha uzun bir vade içeren sistemlerle dijital para ve kripto para gibi varlık yatırımlarına yöneleceğini ifade etti. Önemli bir açıklama yaparak, yasal kurallar çerçevesinde ilk başlarda belirli bir miktarda satın alınmak üzere ileriki zamanlarda ise Tesla şirketi ürünleri için Bitcoin kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeyi planlıyoruz açıklamasını yaptı. Gelir kaynaklarına gelen kripto para ödemelerini ileriki zamanda paraya çevirmek yerine bu şekilde yatırım aracı olarak da kullanabiliriz şeklinde bildirimlerini de ek olarak belirtti.

Tesla’nın Bitcoin Aldığını Duyurmasıyla Bitcoin Fiyatları Arttı!

Tesla geçtiğimiz ocak ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alarak bundan sonra ki ödeme şekillerini Bitcoin olarak kabul edebiliriz açıklamasını yaptı.
Elon Musk 46 milyonluk takipçisi bulunan Twitter hesabından Bitcoin’i Hashtag yaparak kripto paranın değerine değer katmıştı. Yaptığı bu durumdan sonra Bitcoin değeri yüzde 7 artış gösterdi. Ancak Musk sonrasında Bitcoin Hashtag’ı kaldırarak akıllarda soru işareti bırakmıştı.
Bunun öncesinde yine Dogecoin kripto para biriminin değeri de yüzde 20 artarak rekor bir yükseliş göstermişti. Tesla’nın bundan sonra kripto para sisteminden ödeme kabul edilebileceğini açıklamasıyla Bitcoin değerlerinin artması, bundan sonra kripto para sistemi hakkında birçok ilgiyi de beraberinde getireceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir