Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda en sık araştırılan ve merak edilen Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? Sorusu oldukça ilgi çekiyor. Yalnızca İOS kullanıcılarının yararlanabildiği Clubhouse uygulaması birçok kişi tarafından oldukça merak edilen yeni uygulamalar arasında yerini almakta. Clubhouse uygulamasına katılabilmek için ise herhangi bir Clubhouse kullanıcısı olan bir kişiden davetiye almanız gerekiyor. Sonrasında bu sayede uygulamaya üye olabiliyorsunuz. Aynı şekilde size de başka kişileri davet edebilmenizi sağlayacak iki adet davetiye hakkı veriliyor. Peki Clubhouse nasıl kullanılır, nasıl üye olunur? Yazımızın devamında inceleyelim.

Clubhouse Nedir Nasıl Kullanılır
Clubhouse Nedir Nasıl Kullanılır

Clubhouse Nasıl Kullanılır, Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse uygulamasının diğer sohbet ve sosyal medya uygulamalarından farklı olarak, fotoğraf ve video tarzında içerikler bulunmamakta ve bunun yerine sadece sesli olarak iletişim sağlanabilmekte. Sohbet odalarını ister bir kişi olarak isterseniz birkaç kişi olarak oluşturma imkânınız var. Ayrıca konuşmak istediğinizde el kaldırarak konuşmaya katılma şansı bulabiliyorsunuz. Kullanıcı isterse takipçisi olduğu kişilerin ana sayfa ekranında yer alan Clubhouse sesli sohbet odalarına şayet kapalı olarak ayarlanmadıysa girme şansına sahip olabiliyor.
Clubhouse nasıl üye olunur merak edenler için, öncelikle IOS kullanıcısı olmanız gerekiyor yanıtı verebiliriz. Ardından yapılması gereken seçenekler şu şekilde;

  • Öncelikle App Store uygulamasından Clubhouse programını indirin
    Bir kullanıcı adı oluşturun
  • Telefonunuza gelen SMS mesajını onay verin
  • Bu işlemlerin ardından Clubhouse uygulaması sizi kullanıcı bekleme listesine ekliyor
  • Şayet telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir Clubhouse kullanıcısı varsa, sizi bekletmeden davetiye göndererek üye olmanızı hızlandırabilir.
  • Bütün bu seçeneklerin ardından son onayı da aldıktan sonra Clubhouse uygulamasının içerisinde yer alan birçok kategoriden size uygun ilgi alanları seçerek katılımcılarla sohbet etme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Clubhouse şu an sadece IOS kullanıcıları tarafından kullanabilen bir uygulama fakat ileriki dönemlerde farklı işletim sistemi bulunan telefonların da Clubhouse indir seçeneğinden yararlanabileceği konuşuluyor. İnsanların oldukça merak ettiği bir uygulama haline gelen Clubhouse sesli sohbet programı diğer birçok sosyal medya uygulamasından çok daha farklı bir sisteme sahip olduğu için, kullanamayan kişilerin oldukça ilgisini çekmekte.

Elon Musk SpaceX Roketi Patladı yazımızı okumak için

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir