65 Yaş Üstü Kişiler Bugün Aşılanmaya Başlanıyor!

65 Yaş Üstü Kişiler.  Koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika haberi olarak bugün 65 yaş üstü vatandaşların aşılanmaya başlanacağı duyuruldu. Bilindiği üzere 14 Ocak tarihinde Koronavirüs aşılarının ilk dozu yapılmıştı. Dün ise aşıların ikinci dozları sağlık çalışanlarına yapıldı. Yine aynı şekilde 70 yaş üstündeki vatandaşların aşılanmaları da dün itibariyle başladı. Bugün ise 65 yaş üstü vatandaşların aşı işlemlerine başlanıldı. Bu aşamadan sonra C grubundan sonra gelen vatandaşların aşılanma işlemlerine başlanacak. 65 Yaş üstü aşılama uygulaması ile ilgili diğer detaylar haberimizin devamında…

65 yaş ve üstü kişiler aşılanacak
65 yaş ve üstü kişiler aşılanacak

Koronavirüs Aşısı Kimlere Vuruluyor?

Koronavirüs aşısı son haberler kapsamında bildirilen ve bugün itibariyle 65 yaş ve üstüne uygulanacak olan aşı takvimi bildirildi. Vatandaşlar 65 yaş üstü olmak şartı ile randevularını alarak sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabilecekler. İlk aşamada 65 yaş ve üstü kişiler aşılanacaklar. Sonrasında ise diğer gruptaki vatandaşlara sıra gelecek. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ’nın yaptığı açıklamaya göre, 65 yaş üstü vatandaşların 60 yaş üzeri eşleri de aşı vurulabilecekler. Tüm randevular Sağlık Bakanlığı sitesinde ve mobil uygulamasından alınabilecek.
İlk aşamaya göre C grubunda bulunan 65 yaş üzeri kişilerin aşıları vurulduktan sonra bir sonraki aşamada yer alan vatandaşların aşı işlemleri başlatılacak. Buna göre bir sonraki aşılanacak grup 50 ve 64 yaş arasındaki kişiler olacak. Bu gruptan sonra ise kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin aşıları yapılacak. Yine kronik rahatsızlığı bulunan kişilerden ilk başta 40 ve 49 yaş aralığındaki kişilerden başlayarak, akabinde 30 ve 39 yaş arası vurulurken, yine en son olarak 18-29 yaş arası kişiler aşı vurulabilecek.

Öğretmenlere Haftasonu Seyahat İzni

Bir başka haber doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı’nın bildirdiği açıklamaya göre, 81 ildeki tüm eğitim personelinin hafta sonları herhangi bir izin belgesi koşulu olmadan seyahat edebilmeleri için muafiyet verildi. Eğitim personelleri hafta sonu seyahat izni kapsamında, kendi özel araçları ile şehirler arası seyahat yapabilecekler. Yanlarında bulunması zorunlu olan eğitim personel kimlik kartları ile istedikleri şehire seyahat edebilme izni Bakanlık tarafından verildi. Böylelikle kişiler aileleriyle beraber hafta sonları istedikleri şehire seyahat etme imkânı bulabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir