6 Şubat 2021 Döviz Kuru Ne Kadar?

6 Şubat 2021 Döviz Kuru Ne Kadar ? 6 Şubat 2021 dolar kuru alanında büyük bir değişim olmamakla beraber, döviz kurlarının genelinde de herhangi kayda değer bir yükselme veya düşüş yaşanmadı. Dolar bugün itibariyle, TL karşılığı olarak 7.05028 seviyesindeyken küçük bir farklılık yaşayarak geçen haftalarda farklı gelişimler yaşayan diğer para birimleri doğrultusunda riskten kaçma eğilimine girdi. Bugün itibariyle Türkiye Dolar kuru 7,05 TL ‘yi aşmış durumda.
Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası 21 Ocak Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada döviz kurunun değişim gösterebileceği yönünde bildirilerde bulunmuştu. Fakat 6 Şubat döviz kurları bu bildirimlerden sonra henüz bir farklılık göstermedi. Yapılan Para Politika Kurulu toplantısında bu karar açıklanmıştı ve Merkez Bankası kararını bildirmişti. Ancak son döviz kurları herhangi bir yükselme göstermeyerek aynı seyirde ilerlemeye devam ediyor. Bu durum yatırımcıları oldukça memnun etse de anlık gelişme gösteren güncel döviz kuru rakamları mercek altında tutuluyor.

6 Şubat 2021 Döviz Kuru Ne Kadar
6 Şubat 2021 Döviz Kuru Ne Kadar

Dolar Kuru ve Döviz Kuru Ne Kadar?

Bugün itibariyle Türkiye Merkez Bankası verilerine göre 6 Şubat 2021 dolar kuru 7.05 iken, 6 Şubat 2021 Euro 8,51 olarak gündemde yerini almış oldu. Dolar neden düşüyor sorusunu merak edenler için, uzmanların açıklamaları doğrultusunda, yerli talebin azalmasından kaynaklı olarak döviz kurlarında keskin düşüşler yaşandığını dile getirdiğini ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra dolar kurlarında ileriki günlerde %5 oranında düşüşler yaşanabileceğini de ifade eden uzmanlar, bu alanda bazı fırsatların değerlendirilebileceğini dile getirdiler.

6 Şubat 2021 Güncel Döviz Kurları Ne Kadar?

Piyasalardaki güncel döviz kurları konusunda son durum ne? Sorularının cevaplarını merak edenler için, en son işlem gören döviz kurları rakamları şu şekilde;
Amerikan Doları 7,05 TL
Euro 8,51 TL
İngiliz Sterlini 9,70 TL
İsviçre Frangı 7,85 TL

6 Şubat 2021 Altın Fiyatları Ne Kadar?

6 Şubat 2021 altın fiyatları kapsamında gram altın fiyatı 411 TL ve altın ons fiyatı ise 1811 dolar seviyesinde seyrediyor. Ayrıca Çeyrek altın fiyatı şu an itibariyle 682 TL olarak işlem görmekte. Altın fiyatlarının bu düşüşü yatırımcıları mutsuz ederken, altın almayı düşünenlere ise büyük bir şans sağlayacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir